Özel Ürün Tasarlama
Proje Detaylandırma
Çizim ve Görsel Detay
Tadilat ve Dekorasyon
Ses ve Akustik İzolasyon
Anahtar Teslim Hizmetleri
Ofis İrtibat : 0232 457 15 35
Dekorasyon Destek : 0531 253 03 35
dekorasyon@egeakustik.com.tr
Ses Yalıtımı

Ses Yalıtımı

Ses Yalıtımı, Ege Yapı Dekorasyon firması için ses yalıtımı ve ses izolasyonuna oldukça önemli ve kaliteli işçilik gerekli bir çalışmadır.

Ege Yapı Dekorasyon Ses izolasyonu yapmak için ilk önce keşif yapılmalıdır.Daha sonra gürültü sorununu ortadan kaldırmak için gerekli malzemeler ölçümler yapılmalıdır.Tüm malzeme hazırlanıp sesin nereden geldiği belirlendikten sonra ses izolasyon uygulaması yapmaya başlayabiliriz.Ses izolasyonu yapılacak mekanın temiz olması yapıştırıcının uzun ömürlü olmasını kolaylaştırır.

Sünger veya kumaş panel duvara,tavana uygulandığında yapılması gereken özel solvent bazlı sünger yapıştırıcıyı süngere ya da duvara sürüldükten sonra çok fazla beklemeden süngeri yapıştırmak gerekmektedir. Ses izolasyon malzemesi kullanılarak alt ve üst kat seslerinin geçişi ile komşu duvarlardan geçen sesler de engellenir. İdeal ses izolasyonu, gözenekli yapısıyla kolon, tavan gibi yapının her detayını kaplayan , ses yalıtım özelliği olan yalıtım sıvası ve yalıtım şapı uygulamalarıyla gerçekleştirilir.

Ses Yalıtımı

Ses kesintisinin sağlanmasında etkili olan akustik süngerler ve ses izolasyon malzemeleri ile uygun ses yalıtım uygulamaları yapılmaktadır. Ses İzolasyon süngerleri yoğunluklarına göre değişkenlik göstermektedir. Sünger seçimi uygulamanın yapılacağı yere göre seçilmelidir. Yoğun ses kesilsin isteniyorsa epdm kauçuk ses bariyerleri önerilmektedir.

Ses yalıtımı yapının içinden yapılan bir yalıtımdır. Günlük kullanıma açık hacimlerde yalıtım estetik ve hacmin kullanımını engellemeyecek şekilde olması esastır. Ses şiddetinin en üst seviyede düşürülmesi gereken depo, makine odası, pompa istasyonu, tribün odaları gibi yerlerde tüm yüzeyler akustik süngerler ile kaplanırken, sosyal alanlar ve konutlarda akustik paneller tercih edilmektedir. Akustik paneller hacmin yüzeylerinde sınırlı olarak kullanılacaksa ses doğrultusunda yerleştirilmelidir. Ses yönünde ortamdaki ses enerjisi en yüksek seviyededir. Ses yönünden uzaklaşıldıkça bu enerji seviyesi de azalır. Bu nedenle sesin hareketi yönünde yerleştirilecek paneller ya da ses kırıcı objeler en yüksek seviyede verim sağlayacaktır.

Ses Yalıtımı uygulama işlemleri veya firmamız hakkında detaylı bilgi almak için İletişim sayfamızda bulunan bilgilerden bizlere ulaşabilir gerekli desteği alabilirsiniz.


Akustik Panel - Bu sitede yer alan tüm yazılı ve görsel materyaller www.tadilatfirmasi.net sitesine aittir. copyright © 2015 - 2017