Özel Ürün Tasarlama
Proje Detaylandırma
Çizim ve Görsel Detay
Tadilat ve Dekorasyon
Ses ve Akustik İzolasyon
Anahtar Teslim Hizmetleri
Ofis İrtibat : 0232 457 15 35
Dekorasyon Destek : 0531 253 03 35
dekorasyon@egeakustik.com.tr
Isı Yalıtım Sistemleri

Isı Yalıtım Sistemleri

Isı iletkenlik katsayısı (λ) 0,1 W/mK’den küçük olan malzemelere ısı yalıtım malzemeleri denilmektedir.

Ülkemizde yaygınlaşan yalıtım bilinci ısı yalıtımından beklentileri de artırmıştır. Yalıtım malzemesi üreticilerinin yıllar süren araştırma ve geliştirme faaliyetleri bu beklentileri tam olarak karşılayacak seviyelere ulaşmış ve eskiden kullanılan toplama malzeme ve tanış ustaların yaptığı mantolama, yerini, malzeme üreticilerinin paket halinde, birbirine uyumlu ve standartlara uygun olarak pazara kazandırdığı malzemeler ile uygulama yapan firmalara bırakmıştır.Yapılarına göre ısı yalıtım malzemeleri, lifli yapılı, taneli yapılı, hücre yapılı ve kompozit yapılı olmak üzere dört gurupta yeralmaktadır.

Isı yalıtımı kadar ses yalıtımı uygulamalarında da mükemmel sonuçlar veren Kayayünü, gerek yaşam konforunu yükselten gerekse enerji tasarrufu sağlayan bir unsur olarak hem kullanıcıların bilinçlemesi hem de yönetmeliklerin yükseltilmesi ile yaygınlaşmıştır. Yangına olan direnci ile yangına karşı yapılarınızı güçlü kılan Kayayünü pek çok çeşitte sunulmaktadır. Isı yalıtım malzemeleri literatürde oldukça farklı sınıflandırılabilmektedir. Bu çalışmada yapılarına göre ve kullanım sıcaklıklarına göre sınıflandırılacaktır.

Isı Yalıtım Sistemleri

Isı iletkenlik katsayısı (λ) 0,1 W/mK’den küçük olan malzemelere ısı yalıtım malzemeleri denilmektedir. Çoğunlukla bu malzemeler, ısı tutucu malzemeler, ısı yutucu malzemeler, ısı tecrit malzemeleri, ısı yalıtkan malzemeler olarak da anılmaktadır. Adlarında olduğu gibi değişik şekilde de tanımları da mevcuttur. Mesela; Isı yalıtım malzemeleri sıcak ve soğuğa karşı koruma amaçlı, genelde gözenekli yapılı malzemeler, Düşük ısı iletkenliğine sahip olan malzemeler ısı yalıtım malzemeleri, Isı yalıtım malzemesi, yüksek sıcaklıklı alandan düşük sıcaklıklı alana doğal ısı geçişine bir bariyer olan malzeme, Katmanlı, sınırlayıcı yapı bileşenlerinde, her iki ortamdaki temperatürel koşulları, kapalı ortam ve yapı bileşeni yönünden istenilen bir düzeyde dengede tutabilmek amacıyla, ısı geçirme direnci yüksek olan yapı gereçleri olarak tanımlanabilmektedir.

Isı Yalıtım Sistemleri veya firmamız hakkında detaylı bilgi almak için İletişim sayfamızda bulunan bilgilerden bizlere ulaşabilir gerekli desteği alabilirsiniz.


Akustik Panel - Bu sitede yer alan tüm yazılı ve görsel materyaller www.tadilatfirmasi.net sitesine aittir. copyright © 2015 - 2017