Özel Ürün Tasarlama
Proje Detaylandırma
Çizim ve Görsel Detay
Tadilat ve Dekorasyon
Ses ve Akustik İzolasyon
Anahtar Teslim Hizmetleri
Ofis İrtibat : 0232 457 15 35
Dekorasyon Destek : 0531 253 03 35
dekorasyon@egeakustik.com.tr
Alçıpan Bölme Duvar

Alçıpan Bölme Duvar

Alçıpan levhalar hafif olduğu için deprem gibi durumlarda yükü hafifletmektedir. Alçıpan bölme duvarlar estetik ve düz yapıda bir görünüm sağlamaktadır.

Alçıpan Bölme Duvar yaparken önce bir metal iskelet oluşmak gerekmektedir. Metal iskelet oluştuktan sonra ise iki yüzeyini alpıçan levhaların vidalanarak monte edilmesi ile oluşan duvarlarda alçıpan bölme duvar adı verilmektedir. Alçıpan duvarlar yangına dayanıklı olmakla beraber temizliği oldukça basittir. Alçıpan levhalar bakteri oluşturmayacağından ve organik olarak oluşturulduğundan dolayı insanları etkilememektedir.

Alçıpan levhalar hafif olduğu için deprem gibi durumlarda yükü hafifletmektedir. Alçıpan bölme duvarlar estetik ve düz yapıda bir görünüm sağlamaktadır. Alçıpan Bölme Duvarlar kaba inşaat bittikten sonra taşıyıcı duvarlarda tamamlanmış odalarda uygulanır. Alçıpan bölme duvarlar sizi duvar örme, sıva gibi yüksek maliyetlerden kurtarmaktadır. Alçıpan bölme duvarların isteğe bağlı olarak ahşap iskeletli olarak da yapılmaktadır.

Alçıpan Bölme Duvar

Uygulama başlamadan önce malzeme listesi yapılıp, listedeki malzemeler alınmalıdır. Malzemeler alındıktan sonra ilk olarak bölme duvarın yapılacağı yeri ölçüp çırpı(çizgi) ipi ile işaretlemeliyiz. Profillerden bölme duvar için iskelet oluşturduktan sonra alçı levhaları bu iskelete matkap yardımıyla her iki yüzeye de monte ediyoruz ve oluşturduğumuz kapı ve pencere boşluklarını uygun şekilde kesiyoruz ve Alçıpan Bölme Duvarın büyük bir kısmını bitiriyoruz.

Özellikleri:

Temiz, hızlı ve kolay montaj

Zaman tasarrufu

Yüksek yüzey kalitesi

Alçıpan Bölme Duvar işlemi veya firmamız hakkında detaylı bilgi almak için İletişim sayfamızda bulunan bilgilerden bizlere ulaşabilir gerekli desteği alabilirsiniz.


Akustik Panel - Bu sitede yer alan tüm yazılı ve görsel materyaller www.tadilatfirmasi.net sitesine aittir. copyright © 2015 - 2017