Özel Ürün Tasarlama
Proje Detaylandırma
Çizim ve Görsel Detay
Tadilat ve Dekorasyon
Ses ve Akustik İzolasyon
Anahtar Teslim Hizmetleri
Ofis İrtibat : 0232 457 15 35
Dekorasyon Destek : 0531 253 03 35
dekorasyon@egeakustik.com.tr
Çatı Yenileme

Çatı & Çatı Yenileme

Binalarda dış görünüş önemlidir. Bu nedenle çatı yenileme önemli olmaktadır.
Çatı

Çatılar binanın genel mimari görünümünde etkili olurlar. Düzenlemeleri, belli bir bina topluluğuna olan yakınlıkları, bütün bölgeye ve hatta bütün şehrin karakterine etkili olur. Bölgesel yapı malzemelerini etkisi ile binaların tamamen düz veya dik çatılı olması mümkün olabildiği gibi, normal eğimli çatılar halinde geliştiği de görülür. Bir çatı örtüsü rüzgarla gelen kara ve yağmura ne kadar emniyetli olursa o derece az eğimli olarak düzenlenebilir. Bir çatının karakteristiği, şekli, planı, taşıyıcı sistemi ve malzemesi, çatı örtüsü ve eğimi ile belirlenir. Fonksiyon bakımından, çatılarda müşterek olan nokta, her örtü malzemesini bir taşıyıcı sistem üzerine oturmasıdır ki bu sistemin de kuruluşu açıklık ve bina derinliği ile çatı eğiminin etkisi altında gelişir. Küçük çapta, çatı konstrüksiyonların ortaya koymuş olduğu geleneksel kurallara göre, büyük çatılar mühendislik ve ahşap yapı kurallarına göre inşa edilirler. Büyük çatılar için ahşaptan başka çelik ve betonarme kullanılır.

Çatı Aktarımı

Çatı Yenileme

Çatı yenilemesi yapılmadan önce baca dipleri, baca sıvaları, çatı iskeleti, su dereleri vb. tüm çatı elemanları uzman bir ekip tarafından en ufak ayrıntılara kadar dikkatli bir şekilde incelenmelidir. Çok fazla hasar almış, tadilat yapılsa bile verim alınamayacak durumda olan çatıları onarmak yerine, doğru detaylar ile yeni bir çatı yapılması daha sağlıklı olacaktır. Çatılarda yapılacak yenileme veya tamiratlar için çatı uygulamalarında uzman bir firma tercih edilmelidir. Yapılacak çatı yenileme uygulamasının kalitesini ve dolaylı olarak ömrünü uzatan en önemli kriterlerin, doğru planlama, ihtiyaca yönelik malzeme seçimi, konusunda uzman ekip ve iş güvenliği olduğu söylenebilir.

Çatı ve Çatı Yenileme işlemi veya firmamız hakkında detaylı bilgi almak için İletişim sayfamızda bulunan bilgilerden bizlere ulaşabilir gerekli desteği alabilirsiniz.


Akustik Panel - Bu sitede yer alan tüm yazılı ve görsel materyaller www.tadilatfirmasi.net sitesine aittir. copyright © 2015 - 2017